Havaalanından Kampüse Ulaşım

Havaalanından gelecek katılımcılarımız için 2 seçenek mevcuttur.

  • İlki gelen yolcu departmanı önünden kalkan 204 nolu otobüstür. 6 TL bedeli olan hat ile son durak olan Bornova Metro‘ya geldiğinizde (Trafiğin durumuna göre 30 dakika ile 1 saat arası sürmektedir.) kampüs içinden 10 dakikalık yürüme mesafesi ile Öğrenci Köyü ve Muhittin Erel Amfisine ulaşabilirsiniz. 204 nolu otobüsün sefer saatleri için buraya tıklayabilirsiniz.
  • İkinci seçenek ise raylı sistemdir. Katılımcılarımız yine giden yolcu departmanı çıkışındaki Adnan Menderes istasyonundan İzban’ı kullanarak Aliağa yönüne giden trene binebilir, Hilal istasyonunda ya da Halkapınar İstasyonunda İzmir Metro’ya ücretsiz aktarma yaptıktan sonra Evka-3 yönüne giden trene binip Bornova istasyonunda inebilirsiniz (İzban’a binmeden önce İzmirim kartınızda en az 12 TL bulunmalıdır. Bunun blokaj yapılan 6 TL’lik kısmı Hilal ya da Halkapınar istasyonunda aktarma yaparken İzban istasyon çıkışındaki cihazlara İzmirim kartınızı okutmanız halinde kartınıza iade edilecektir.) (Raylı sistemle ulaşım yaklaşık 40 dk sürmektedir.). Bornova Metro’dan kampüs içinde 10 dakikalık yürüme ile Öğrenci Köyü ve Muhittin Erel Amfisine ulaşabilirsiniz.

Metro ve İzban seferleri için bağlantıları takip edebilirsiniz.

Uyarı: Geçtiğimiz senelerde değişen İzban ulaşım sistemine göre binişte İzmirim kartınızda ulaşım ücretinden daha fazla bakiye olması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz. İzban Fiyat Tarifesi

Not: Ulaşım araçlarına binişte İzmirim kart gerektiğinden İzmirim kartı olmayan katılımcılarımız Adnan Menderes istasyonundan İzmirim kartlarını 6 TL karşılığında çıkarabilirler.

Otogardan Kampüse Ulaşım

Not: Bazı şirketlerin İzmir’de kendi yolcularına sağladığı şehir içi servisler mevcuttur. Böyle bir imkanı olan katılımcılar kendi firmasının Bornova servisine binerek Bornova Metro ya da Ege Üniversitesi Hastanesi önünde inerek kampüsümüze ulaşabilir.

Otogardan gelecek katılımcılarımız için 4 farklı seçenek mevcuttur.

  • Birinci seçenek 204 nolu otobüstür. Bu otobüs aynı zamanda havaalanına da gittiği için Bornova Metro yönüne giden otobüse binmeniz gerekmektedir. Son durak olan Bornova Metro’dan (Trafiğe göre 10 ile 30 dk arasında sürmektedir.) 10 dk yürüme mesafesi ile kampus içindeki Öğrenci Köyü ve Muhittin Erel Amfisine ulaşabilirsiniz. 204 nolu otobüsün sefer sıklığı ise saat 00.00 – 06.00 arası iki saatte bir kalan zamanlarda saatte bir şeklindedir. Ücreti ise 6 TL’dir.
  • İkinci seçenek ise 800 nolu otobüstür. Ara duraklardan biri olan Bornova Metro’da (Trafiğe göre 10 ile 30 dk arasında sürmektedir.) indikten sonra 10 dk lık yürüme mesafesi ile kampüs içindeki Öğrenci Köyü ve Muhittin Erel Amfisine ulaşabilirsiniz. Ücreti ise 3 TL’dir. 800 nolu otobüsün sefer saatleri için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. http://www.eshot.gov.tr/tr/UlasimSaatleri/800/288
  • Üçüncü seçenek 505 nolu otobüstür. Bornova Metro yönüne giden otobüse binip ve son durak olan Bornova Metro’dan (Trafiğe göre 10 ile 30 dk arasında sürmektedir.) 10 dk yürüme mesafesi ile kampüs içindeki Öğrenci Köyü ve Muhittin Erel Amfisine ulaşabilirsiniz. Ücreti ise 3 TL’dir. 505 nolu otobüsün sefer saatleri için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. http://www.eshot.gov.tr/tr/UlasimSaatleri/505/288
  • Dördüncü seçenek olarak da otogardan kalkan Ege Üniversitesi Hastanesinden geçen dolmuşları kullanabilirsiniz.

Havaalanından Konukevine Ulaşım:

Havaalanından gelecek katılımcılarımız için 2 seçenek mevcuttur.

  • İlki gelen yolcu departmanı önünden kalkan 204 nolu otobüstür. 6 TL bedeli olan hat ile son durak olan Bornova Metro‘ya geldiğinizde (Trafiğin durumuna göre 30 dakika ile 1 saat arası sürmektedir.) Bornova Metro’dan Evka – 3 yönüne giden trene binip son durak olan Evka – 3 istasyonunda indiğinizde 5 dk yürüme mesafesi ile Ege Üniversitesi Konukevi’ne ulaşabilirsiniz. 204 nolu otobüsün sefer saatleri için buraya tıklayabilirsiniz.
  • İkinci seçenek ise raylı sistemdir. Katılımcılarımız yine giden yolcu departmanı çıkışındaki Adnan Menderes istasyonundan İzban’ı kullanarak Aliağa yönüne giden trene binebilir, Hilal istasyonunda ya da Halkapınar İstasyonunda İzmir Metro’ya ücretsiz aktarma yaptıktan sonra Evka-3 yönüne giden trene binip son istasyon olan Evka-3 istasyonunda inebilirsiniz (İzban’a binmeden önce İzmirim kartınızda en az 12 TL bulunmalıdır. Bunun blokaj yapılan 6 TL’lik kısmı Hilal veya Halkapınar istasyonunda aktarma yaparken İzban istasyon çıkışındaki cihazlara İzmirim kartınızı okutmanız halinde kartınıza iade edilecektir.) (Raylı sistemle ulaşım yaklaşık 40 dk sürmektedir.). Evka – 3 istasyonunda indiğinizde 5 dk yürüme mesafesi ile Ege Üniversitesi Konukevi’ne ulaşabilirsiniz.

Metro ve İzban seferleri için bağlantıları takip edebilirsiniz.

Uyarı: Geçtiğimiz senelerde değişen İzban ulaşım sistemine göre binişte İzmirim kartınızda ulaşım ücretinden daha fazla bakiye olması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz. İzban Fiyat Tarifesi

 

Bornova Metro’dan Konuk Evine Ulaşım:

Bornova Metro’dan Evka – 3 yönüne giden trene binip son durak olan Evka – 3 istasyonunda indiğinizde 5 dk yürüme mesafesi ile Ege Üniversitesi Konukevi’ne ulaşabilirsiniz.

Not: Belediye otobüslerinde sadece İzmirim kart kullanılmaktadır.

Not: “ESHOT Mobil” uygulaması ile duraklara yaklaşan otobüs bilgisini edinebilir, otobüs seferleri hakkında bilgi sahibi olabilir, İzmirim kartınıza online TL yükleme yapabilirsiniz. (Online TL yüklemeleriniz yüklemeyi takiben geçen 1 saatten sonraki ilk toplu taşıma kullanımınızda aktif hale gelecektir.)

Not: “Trafi” ya da “Moovit” uygulamalarını kullanarak İzmir’de şehir içi ulaşım konusunda en ideal önerileri alabilirsiniz.

 

Konuk Evinden Kampüse Ulaşım:

Ege Üniversitesi Konuk Evine 5-6 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Evka-3 Metro İstasyonuna giderek zaten tek yön olan Fahrettin Altay yönüne giden trene bindiğinizde ve 2 durak mesafede bulunan Bornova Metro durağında inerek 10 dk yürüme mesafesi ile kampüs içindeki Muhittin Erel Amfisine ulaşabilirsiniz.