+902323903279 ebatcongress87@gmail.com

WORKSHOPS

ACTING & DANCING

ACTING & DANCING

EN: This practical workshop will explore your acting and dancing in a quick and accessible way. You will get the experience of acting and dancing in one of the hit Disney movies ‘Camp Rock’. In this workshop we are focusing on ‘self’ and ‘character’ and reacting in certain situations. Meanwhile you will be experiencing hip-hop with an enthusiastic dancing team. Who knows this may be your chance to be the future Romeos and Juliets. Why not?

Maximum number of participants: 25

PATHOLOGY LAB EXPERIENCE / PATOLOJİ LABORATUVARI DENEYİMİ

PATHOLOGY LAB EXPERIENCE / PATOLOJİ LABORATUVARI DENEYİMİ

EN: In this workshop you will see how a pathology laboratory works and you will have the opportunity to make macroscopical and microscopical observations of rare diseases. You will also have the opportunity to learn how to prepare and stain a slide using your own oral epithelium, examine it under the microscope and share the experience of grossing a femoral head resection.

Maximum 20 participants.

TR: Bu atölyede bir patoloji laboratuvarının nasıl çalıştığını görüp ender hastalıklara dair makroskobik ve mikroskobik gözlemler yapma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca kendi ağız içi epitelinizi kullanarak bir preperat hazırlama, boyama, mikroskop altında inceleme ve bir femur başı örneğinin makroskopik olarak örneklenmesini deneyimleme olanağı bulacaksınız

Maksimum 20 katılımcı.

START Saving Lifes / Hayat Kurtarmaya START Ver

START Saving Lifes / Hayat Kurtarmaya START Ver

EN: The year 2020 started with mass casualities like earthquakes, fires and terror attacks all around the world. What would you do if you were a health care responder for this kind of casuality to save more lifes?

Mass casuality incidents are overwhelming incidents for health care systems and they produce unacceptable mortality and morbidity. To save the largest number of people in multiple casualities with fewest complications we need to perform triage. With this workshop we will learn about internationally most famous triage protocol, the START protocol. After we will split to teams and play a competitive simulation game for testing our skills.

Maximum number of participants are 20.

TR: 2020 yılına dünyada depremler, yangınlar ve terör saldırıları gibi toplu ölümlerin yaşandığı olaylarla girdik. Böyle bir olaya ilk müdehale eden sağlık personeli siz olsaydınız daha fazla hayat kurtarmak için ne yapardınız?

Kitlesel zayiat olayları sağlık sistemleri içim zorlayıcı olaylardır. Beklenmedik mortalite ve morbiditeye neden olurlar. Bu gibi durumlarda mümkün olan en fazla sayıda insanı en az komplikasyonla kurtarmak için triaj yapılması gerekmektedir. Bu atölyede uluslararası alanda en ünlü triaj prokotolü olan START protokolünü öğreneceğiz. Sonrasında da takımlara ayrılacak ve becerilerimizi test etmek için rekabetçi bir simulasyon oyunu oynayacağız.

Katılım 20 kişilik olacaktır.

MASK PAINTING / MASKE BOYAMA

MASK PAINTING / MASKE BOYAMA

EN: Don’t you want to create your own mask while having fun? Use your creativity and reflect your style with colors on the mask. A wonderful work of art will appear. Also, it’s a great memory to take home.

Maximum number of participants are 10.

TR: Siz de eğlenerek kendi maskenizi yaratmak istemez misiniz?
Yaratıcılığınızı kullanarak tarzınızı renklerle maskenize yansıtın, ortaya göz kamaştırıcı bir eser çıksın. Üstelik eve götürmek için harika bir anı.

Katılım 10 kişilik olacaktır.

ZUMBA

ZUMBA

EN: What is zumba?
Zumba is a latin exercise fitness program, created by Beto Perez in Colombia during the 1990s. In this workshop we will learn how to do zumba with our coach and have fun! Don’t forget to bring your sportswear 😊🤸🏼‍♂

Maximum number of participants are 20.

TR: Zumba nedir?
Zumba, 1990’lı yıllarda Beto Perez tarafından Kolombiya’da yaratılmış latin esintili bir dans fitness, yani spor programıdır. Bu workshopta hocamızla beraber hem zumba yapacağız, hem de hoşça vakit geçirip eğleneceğiz😊

Not: Yanınıza rahat kıyafetlerinizi getirmeyi unutmayın! 😊🤸🏼‍♂

Katılım 20 kişilik olacaktır.

ELECTRIC GUITAR / ELEKTRO GİTAR

ELECTRIC GUITAR / ELEKTRO GİTAR

EN: Hi guys, in this workshop there will be an instruction to rock guitar.
It doesn’t matter if you have never touched a guitar before. You’ll learn how to start. And if you just started to learn or if you have some experience, there will be tips and tricks to become a better player too.
Bringing a guitar or an amp is not necessary.
Rock on!

Maximum number of participants are 10.

TR: Merhaba arkadaşlar, bu workshopta rock gitara giriş işlenecek.
Daha önce hiç bir gitara dokunmamış olabilirsiniz, sorun yok. Nereden başlayacağınızı öğreneceksiniz. 🙂 Yeni başladıysanız ya da biraz tecrübe edindiyseniz de eksiklerinizi giderme yolunda ipuçları alacaksınız.
Gitar ya da amfi getirmek gerekli değildir.
\m/

Katılım 10 kişilik olacaktır.

ROBOTIC SURGERY / ROBOTİK CERRAHİ

ROBOTIC SURGERY / ROBOTİK CERRAHİ

EN: If you are interested in robotic surgery and if you have any questions in your mind this workshop is just for you. Our specialized professor Adnan Şimşir will tell you about the advancements in robotic surgery which is a revolution in medicine. He will talk about his own experiences and show some of his surgery videos by which you will have the opportunity to see the machines they use with your own eyes. If you are interested in this topic we would like to see you among us.

Maximum number of participants are 20.

TR: Robotik cerrahi ile ilgileniyorsanız ve merak ettikleriniz varsa bu workshop tam size göre!
Bu alanda uzman hocamız Doç. Dr. Adnan Şimşir sizlere tıpta bir devrim niteliğinde olan robotik cerrahideki gelişmeleri ve kendi deneyimlerini aktaracak. Kullanılan makineleri kendi gözlerinizle görme ve bazı ameliyat videolarını izleme şansına sahip olacaksınız. Eğer bu konuya ilgi duyuyorsanız sizleri aramızda görmek isteriz!

Katılım 20 kişilik olacaktır.

AIKIDO

AIKIDO

EN: You can learn and practice how to defend yourself with basic techniques and experience Aikido, a modern japanese martial art.
Also our sensei will make a demonstration.

Requirement: Sports outfit

Maximum number of participants are 30.

TR: Bu atölyede temel tekniklerle kendinizi savunmayı öğrenebilir, modern japon savunma sanatlarından Aikido’yu deneyimleyebilirsiniz.
Ayrıca sensei bir gösteri yapacak.

Koşul: spor kıyafeti getirmeniz gerekmektedir.

Kontenjan: 30 kişi

CVD StripAssay

CVD StripAssay

EN: The one of easy way to test for Cardiovascular Disease risk factors using CVD StripAssay.

In this workshop, you will be able to learn both the strip test and your cardivascular risk factors by allowing your blood to be studied by a Professional.

Maximum number of participants are 20.

TR: CVD StripAssay testini kullanarak kardiyovasküler hastalık risk faktörlerini test etmenin kolay yollarından biridır.

Bu atölyede, kanınızın bir uzman tarafından incelenmesine izin vererek hem CVD StripAssay testini hem de kardivasküler risk faktörlerinizi öğrenebileceksiniz.

Kontenjan: 20 kişi

MUGGLE QUIDDITCH

MUGGLE QUIDDITCH

EN: Have you seen someone on a flying broomstick lately? Or have you seen a freak pretends as a winged golden ball on a bus? Don’t be sorry about that because you will see soon. We present you favorite game of the Harry Potter series: Muggle Quidditch by Ege University Quidditch Society. So if you are interested in Quidditch don’t forget to bring your flying broomsticks, we are waiting for you!

Place: Ege University Student Village

Note: We reccomend you to bring some comfortable clothes.

Maximum 21 participants.

TR: Yakın zamanlarda uçan süpürgeliler gördünüz mü? Ya da bindiğiniz otobüste kendini kanatlı altın bir top sanan bir insan? Görmediyseniz üzülmeyin çünkü artık görebileceksiniz. Ege Üniversitesi Quidditch Topluluğunun desteğiyle Harry Potter serisinin favori oyunu Quidditch’i ayağınıza getirdik. Rugby, yakartop, basketbol ve hokey gibi sporların birleştirilmesiyle büyülü olmayan dünyamıza uyarlanan Muggle Quidditch’ini merak eden herkesi bekliyoruz 😊

Not: Rahat kıyafetlerinizi ve Nimbus 2000’lerinizi getirmeyi unutmayınız.

Yer: Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü

Kontenjan: En fazla 21

ORIGAMI

ORIGAMI

EN: All you need in this workshop is a paper. We will reveal your creativity. Are you ready to have fun and get inspired? If so, come join us and we shall reshape the world with origami.

Maximum number of participants are 25.

TR: Bu workshopta ihtiyacınız olan tek şey kağıt. Bizler ise sizin yaratıcılığınızı ortaya çıkaracağız. Eğlenmeye ve ilham almaya hazır mısınız? Öyleyse bize katılın ve dünyayı origamiyle yeniden şekillendirelim.

Katılım 20 kişilik olacaktır.

YOGA

YOGA

EN: FIND YOUR BALANCE!
Are you ready for an activity that will bring together your soul, body and freshen up your energy? If you answered yes, you can join us with our yoga! With our yoga you will relieve your stress, raise your flexibility and enjoy the congress!

Maximum number of participants are 12.

TR: DENGENİ BUL!
Aklınızı, vücudunuzu ve ruhunuzu bir araya getirecek, enerjinizi tazeleyecek bir etkinliğe hazır mısınız? Öyleyse bize katılarak yoga ile stresinizden arının, esnekliğinizi artırın ve kongrenin tadını çıkarmaya bakın!.

Katılım 12 kişilik olacaktır.

MAKING LIPBALM AND COLOGNE / KOLONYA VE LİPBALM YAPIMI

MAKING LIPBALM AND COLOGNE / KOLONYA VE LİPBALM YAPIMI

EN: Both Cheap and Natural: Making Lipbalm and Cologne at Home

Do you want to make your own cologne and lipbalm at home? Furthermore, it’s both cheap and natural!
With this workshop, it is possible to have well-cared lips and to make your own unique cologne by using essences that appeals to your delight.
Also, you can craft your cologne bottle and balm box with funny materials.
If you are ready to have fun, we are waiting for you to join us!

Choices:

 • Only lipbalm
 • Only cologne
 • Both

Maximum number of participants are 12.

TR: Hem Masrafsız, Hem Doğal: Evde Kolonya ve Lipbalm Yapımı

Evde kendi kolonyanızı ve lipbalmınızı yapmak ister misiniz? Üstelik hem masrafsız hem de doğal!
Bu atölyede bakımlı dudaklara sahip olmanız ve dilediğiniz esansları kullanarak kendi eşsiz kolonyanızı yapmanız mümkün.
Üstelik balm kutunuza ve kolonya şişenize sizi yansıtan süslemeler de yapabilirsiniz.
Bizimle eğlenceli dakikalar geçirmek isterseniz sizi de atölyemize bekleriz!

Seçenekler:

 • Sadece lipbalm
 • Sadece kolonya
 • İkisi birden

Katılım 12 kişilik olacaktır.

BEDEN DİLİ

BEDEN DİLİ

ONLY TR: Beden Dilimiz Ne Söylüyor?

Araştırmalara göre etkili iletişimin % 55’i beden diliyle, %38’i ses tonu, %7’sinin ise kelimelerle olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Ellerimiz açık ve avucumuz yukarı bakıyorsa ne anlama gelir? İletişim kurduğumuz kişinin kolları kapalıysa ne anlamalıyız? Karşınızdaki sizin hareketlerinize benzer hareketler yapıyorsa bu ne demektir? Bu ve daha fazla soruya yanıt bulacağız. Beden dili workshopumuzda hem günlük hem de hekimlik hayatımızda kullanmamız gereken beden dilini hep beraber öğreneceğiz. Bu workshopumuzda beden dili eğitmeni Dilek SELÇUK bizlerle olacak.

Workshopumuz yerli katılımcılarımız içindir.

Katılım 20 kişilik olacaktır.

ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI

Merhaba arkadaşlar,

ONLY TR: Sizler için hem eğlendiren hem hırslandıran aynı zamanda genel kültürünüzü ölçmenize fırsat sunan; sonunda ise güzel bir ödüle sahip olacağınız bir workshop hazırladık. Kahoot uygulamasını kullanarak hazırladığımız bu etkinlikte sizleri görmekten mutluluk duyarız.
(Etkinliğimiz Türkçe olacaktır.)

İsteyen herkes katılabilir.

Yer: 20 Mayıs Amfisi

(Kazanan kişiye cerrahi üniforma hediye edilecektir.)

EGE TIP ÇOCUK ETKİNLİKLERİ TOPLULUĞU ÇOCUK PARTİSİ

EGE TIP ÇOCUK ETKİNLİKLERİ TOPLULUĞU ÇOCUK PARTİSİ

EN: We, the Ege Medical Children Activities Community (ETCET), are inviting you to the kid party we are organizing in Ege University Children’s Hospital to spend good time with the kids who are undergoing a medical boarding treatment in our hospital.
Do not forget to bring your good heart and your big smile along with you.

The participation will be for 20 people.

Note: The guests should not have an acute disease. (Influenza, tonsillitis, pharyngitis etc.)

TR: Ege Tıp Çocuk Etkinlikleri Topluluğu (ETÇET) olarak hastanemizde yatılı tedavi gören çocuklarımızla birlikte güzel vakit geçirmek adına Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde düzenlediğimiz çocuk partimize davetlisiniz. Güzel kalpleriniz ve kocaman gülümsemelerinizi yanınıza almayı unutmayın 🙂

Katılım 20 kişilik olacaktır.
Not: Katılımcıların aktif hastalığı bulunmamalıdır. (grip, tonsillit, farenjit vb).
LEYLA’DAN SONRA ÇOCUK HASTANESİ KLİNİK ZİYARETLERİ

LEYLA’DAN SONRA ÇOCUK HASTANESİ KLİNİK ZİYARETLERİ

ONLY TR: Leyla’dan Sonra; kronik hastalıkları olan çocuklarımızın yüzlerinde birer tebessüm olabilme adına başlatılmış bir projedir. Bu proje kapsamında sizleri de Çocuk Hastanesi Klinik ziyaretlerimize bekliyoruz. 🙂
Ziyaret Koşulları:
 • Ziyaretlere beyaz önlükler ile gidilmeli. (Temiz olmasına dikkat edilmeli. Yanınızda getirmeyi unutmayın.)
 • Ziyarete giderken Leyla’dan Sonra Yaka Kartı takılmalı. (Tarafımızca temin edilecektir.)
 • Çocuklar ile temastan kaçınılmalı. (Öpmek, sarılmak vb.)
 • Ziyaret öncesi kesinlikle sigara içilmemeli.
 • Çocuktan çocuğa ,odadan odaya geçerken eller mutlaka dezenfekte edilmeli.
 • Çocukların yataklarına oturmamaya ve temas etmemeye çalışılmalı.
 • Ziyarete gidecek ekibin o an aktif hastalığı olmamalı (grip, tonsillit, farenjit vb).
Katılım 4 kişilik olacaktır.

Instagram

/ebat.congress2020

Twitter

/ebatekibi

Facebook

/ebat.congress2020

E-Mail

ebatcongress87@gmail.com

ebatkongre@gmail.com

Whatsapp

+902323903279

Address

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
No:9, 35100 Bornova/İzmir